Rozmnażanie alpak

małe alpaki karmienie W jakim wieku alpaki przystępują do rozrodu?
Samice dojrzewają płciowo w wieku 12-18 miesięcy po osiągnięciu 75% masy ciała dojrzałego osobnika. Samce gotowe są do rozrodu w wieku 2-3 lat. Alpaki mają ruje cały rok i mogą być kryte w każdym okresie. Samice dopuszczamy do ponownego zapłodnienia od 2 do 6 tygodni po wykocie. Jeśli samica jest w ciąży, to ucieka przed samcem i pluje w jego kierunku.

Jak długo trwa ciąża u alpak?
Ciąża u alpak trwa średnio 345 dni, ale zdarzają się ciąże trwające dłużej niż rok. Porody u alpak odbywają się zwykle rano lub do południa. Młode ważą 6-8 kg. Samice rodzą w pozycji stojącej. Zawsze należy sprawdzić czy samica wydaliła łożysko do 6 godzin po porodzie. Alpaki nie zjadają łożyska oraz nie wylizują młodych.

Czy alpaki rodzą kiedykolwiek bliźniaki?
Ciąże bliźniacze są niezwykle rzadko ( około 0.0001% urodzeń ). małe alpaki Nie powinno być żadną częścią planu hodowlanego.


Co muszę zrobić żeby zacząć hodować alpaki?
Jest wiele rzeczy do rozważenia przed podjęciem decyzji o zakupie alpak. Najlepiej jest porozmawiać z doświadczonym hodowcą, gdzie masz zamiar zakupić alpaki. Zyskasz dużo przydatnych informacji od osób, które to juz zrobiły. Jeśli poważnie myślisz o hodowli to ważne jest opracowanie biznes planu (gdzie kupić, jakie rasy, jaka ilość).
Dużo osób na początku kupuje kilka samic i stwierdza, że są bardzo łatwe w hodowli i następnym krokiem jest powiększanie stada.

małe alpaki

Każdy nabywca otrzyma bezpłatną pomoc dla swoich alpak:


Młode alpaki sezon 2015

Opracowanie Alpaki Cygnus